ANKARA ÇAMLIDERE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Çamlıdere İlçe Milli Eğitim Müdürü Lokman ÇELEBİ, “24 Kasım Öğretmenler Günü” vesilesi ile bir mesaj yayımladı: 
24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

 Tarihin her döneminde milletlerin geleceğine istikamet veren, insanların hayatlarında unutulmaz anılar bırakan, küçük yaşlardan itibaren hayatı tanımamızda en önemli rehberlik vazifesini yürüten vefakâr öğretmenlerimiz, mesleklerin en kutsalını icra etmektedirler.  

 Yaratan’ın ilk emri olan “oku”mayı bizlere öğreten, okumanın mana ve sırrını aktaran öğretmenlerimize toplum olarak çok şey borçluyuz. Bilginin katlanarak çoğaldığı ve bilgiye ulaşım yollarının kontrolsüz bir şekilde arttığı günümüz dünyasında, onların rehberliğine daha çok ihtiyacımız var. Devlet ve milletimize güç katan, yerli, milli ve manevi değerlerimizi kuşanarak “doğru ve faydalı bilgi”ye ulaşılmasını sağlayan olan öğretmenlerimiz, dünya mazlumlarının ümidi olan büyük Türkiye’nin inşasında da en büyük paya sahiptirler.

 Çocuklarımızı sadece öğretim alanında değil eğitim alanında da geliştiren ve onları iyiye, faydalıya ve doğruya yönlendiren öğretmenlerimizin milletimizin gönlünde apayrı bir yeri vardır. Yaptığı işin özü “insan yetiştirmek” olan öğretmenlerimizin etkisi, sadece okul avlusundan ibaret olmayıp toplumun her katmanına ulaşmıştır. Bu nedenle öğretmenlerimizin, insanımızın gönlünde müstesna bir makamı vardır.

 Bu duygular içerisinde, tüm öğretmenlerimizin “24 Kasım Öğretmenler Günü”nü tebrik eder, mesleğe yeni başlayan genç arkadaşlarıma başarılı ve huzurlu bir meslek hayatı diler ve  emekli olmuş öğretmenlerimize de hizmetleri dolayısıyla şükranlarımı sunarım.

 

                                                                                                                                         Lokman ÇELEBİ

                                                                                                                                   İlçe Milli Eğitim Müdürü

Beyler Mahallesi, Cumhuriyet Cad. Dikilitaş Küme Evleri 187/2, 06740 Çamlıdere Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü 2.Kat Çamlıdere/Ankara - 0 312 753 13 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.